Ç OCUKLAR


bjj kid yeni

 

Unesco’nun çocuklar için tavsiye ettiği ilk spor Kids Judo:

http://www.eju.net/why-judo-is-so-important-2543

Unicef judo için “çocukta bedensel ve ruhsal gelişmeyi tamamlayan tek spordur” der. Çocuk Judo sınıfı zevkli ve motivasyonu yüksek bir derstir. Çocuk dersimizdeki amaç çocuğun fiziksel kapasite ve yeteneklerinin yanı sıra ruhsal ve sosyal olarak da (saygı, sıraya girmek, kıyafet düzeni, zaman yönetimi) gelişmesini sağlamaktır. Kazanmak veya kaybetmenin ötesindeki şeyleri öğretir. Teknolojinin çocukların zihin ve bedenlerini olumsuz yönde etkilediği, insanoğlunun bedensel hareketlerinin her geçen gün daha da kısıtlandığı günümüzde, çocuklarımızın fırsat buldukça egzersiz yapması, bedenlerin ilerki yaşlarda daha kuvvetli ve sağlıklı olabilmesini sağlamaktadır.

Amacımız çocuklarımıza erken yaşlardan itibaren hayatlarında karşılaşabilecekleri zorluklarla mücadele edebilecek fiziksel ve zihinsel yetkinliği sağlamaktır.

Checkmat öğrencileri hızlı, güçlü, kolay odaklanabilen, kendine güvenen, disiplinli ve gerektiği zaman kendini en etkili biçimde savunabilecek çocuklar ve geleceğin yetişkinleridir.

image_1

image